Један мало другачији родитељски састанак
У среду, 23.11.2016.године, одржан је један, неки би можда рекли, помало необичан родитељски састанак у одељењу 5/1 чији је одељенски старешина наставница енглеског језика Александра Ђорђевић. Овом састанку присуствовали су и ученици, који су заједно са одељењским старешином представили присутним родитељима своје активности у току првог класификационог периода ове школске године, осврнувши се на успех и дисциплину одељења, као и све школске, наставне и вананставне активности.
Искористивши знање које им је наставница информатике Данка пренела, везано за прављење пауерпоинт презентација, ученици су, уз помоћ одељењског старешине направили презентацију фотографија са разних активности које су имали у протеклом периоду. Такође, њихов задатак био је да усмено објасне родитељима шта је на свакој од фотографија представљено и да објасне који је био циљ сваке од тих активности. Почевши од састављања одељењских правила, преко подршке у учењу коју једни другима пружају, наградног излета коме су присуствовали па све до њих самих у улози наставника, низали су се духовити коментари који су овом родитељском састанку заиста дали једну посебну ноту.
Одељењски старешина је посебно скренула пажњу на учешће одељења у хуманитарној акцији прикупљања помоћи за децу која живе без родитељског старања, јер су том приликом направили један посебан пакет за девојчицу која је ишла са њима у одељење, а сада живи у Дому ѕа неѕбринуту децу. Заиста, тако мали а тако искрено хумани!
Односе у одељењу одлично приказује један вид социометријске анализе, активност која је названа „Сви треба да знају шта другарство значи“. Наиме, сваки ученик је имао задатак да изради отисак своје шаке, а на њој да запише макар једну своју ману. Врлине су писали једни другима. На тај начин, вежбали су како да дају комплименте једни другима и како да приме комплимент, а такође је истакнут значај њиховог реалног сагледавања себе, јер... сви ми имамо и мане и врлине. Потом су шаке повезиване међусобно, па се кроз то повезивање јасно могло видети ко се са ким највише дружи. Најлепша страна свега тога било је то што су сви на крају били повезани у заједничку мрежу, па су се на тај начин појачала и та њихова међусобна повeзаност.
Приказан је и огледни час из ликовне културе, чији продукт су радови послати на међународни конкурс под називом „Железница у очима детета“.
Закључак је да је атмосфера била веома пријатна, родитељи су позитивно оценили овај родитељски састанак, деца су се лепо забавила, а одељењски старешина уживала са свима њима!